Temmuz 2019 verilerine göre Türkiyenin %3.43 kısmı bu tarayıcıyı kullanıyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Firefox fanı arkadaşların ısrarı üzerine eklentinin bu versiyonu eklenmiştir. Tarayıcıyı edinmek için bu linki ziyaret edin. Eklentiyi indirmek için buraya tıklayınız (link sadece Firefox'da çalışır).

Mozilla Firefox için ayarlamalar ve yazdırma seçenekleri


Eklentiyi ilk indirdiğinizde şekilde görüldüğü gibi ilk kurulumu yapıyoruz. Burdan Yüklemeye devam et seçeneğini seçtikden sonra indirme işlemi başlatılır, sonrasında Ekle seçeneği ile eklentiyi Firefox'a kurarsınız.

Eklenti kurulum sonrası izlenecek adımlar

Eklenti kuruldukan sonra yapılması gerekenlerin başında, eklentinizin seçeneklerine girip barkod çıktınızın nasıl bir şekilde yazdırılacağına, etkileşimli bir şekilde deneyerek yapılandırmanız önerilir. Bunun için Firefox tarayıcınızın sağ en üstteki Menüyü Aç ikonuna tıklayın, ordan Eklentiler kısmına tıklayın, daha sonrasında karşınıza eklentilerin listesi olan bir bölüm çıkacaktır, E-Reçete Barkod Yazdır eklentinizi listeden bulup üzerine tıkladıkdan sonra son olarak soldaki resimde de belirttiğim gibi Seçenekler kısmına tıklamanız.

"Ne tıkladık be" dediğinizi duyar gibiyim. Pek tabi haklısınız da, Firefox da eklenti seçeneklerine ulaşmak biraz çaba istiyo gerçekten.

Bundan sonra yapmanız gerekenleri tanıtım sayfasında İmzalama Sonrası Adımlar kısmında kısmen bahsetsemde Firefox tarayıcınıza özel yazdırma önizlemesi ekranına ulaşmanız ve ölçeklendirmeleri burdan yapmanızı öneririm.

Firefox da eklenti simgesine tıkladığınızda basit bir yazdırma ekranı çıkar; burda ölçeklendirme, altüst bilgi gibi ekstra seçenekler çıkmaz, basit yazdırma ekranına iptal ettikden sonra, yazdırma seçeneklerini değiştirmek için yine Firefox'un sağ en üstteki Menüyü Aç butonuna tıklayıp ordan Yazdır.. kısmını bulun. Burdan sayfa alt bilgileri,üst bilgileri gibi ıvır zıvırları kaldırın.

Her ne kadar elimden geldiğince anlatmaya çalışsamda bazı yerlerin soyut kaldığını düşünüyorum. Kullanıcıların problem yaşadığı veya istemediği çoğu şey için opsiyonel ayarlamaları ekledim. Bu da benim hobim :). Neyse şımarmadan hemen başlıca problemler veya istenmeyen şeyler nelerdir onları da bu sayfada açıklayayım.