Temmuz 2019 verilerine göre Türkiyenin %81.43 kısmı bu tarayıcıyı kullanıyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Eklenti en yaygın tarayıcıda sorunsuz şekilde ek özellikleri ile beraber çalışmaktadır. Tarayıcıyı edinmek için bu linki ziyaret edin. Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

Google Chrome için ayarlamalar ve yazdırma seçenekleri


Eklentiyi ilk indirdiğinizde şekilde görüldüğü gibi Chrome'a Ekle butonuna basıyoruz. Burdan Eklentiyi ekle ye tıkladıkdan sonra eklentiniz kurulmuş olur. Tarayıcınızın sağ üst kısımlarında E simgesini görürsünüz. Simgeye sağ tıklayarak Seçenekler kısmına erişebilirsiniz.

Eklenti kurulum sonrası izlenecek adımlar

Eklenti kuruldukan sonra yapılması gerekenlerin başında, eklentinizin seçeneklerine girip barkod çıktınızın nasıl bir şekilde yazdırılacağına, etkileşimli bir şekilde deneyerek yapılandırmanız önerilir.

Soldaki görselde etkileşimli örneğin eklentideki ekran görüntüsü mevcut

Bundan sonra yapmanız gerekenleri tanıtım sayfasında İmzalama Sonrası Adımlar kısmında bahsettim.

İmzalama sonrası Chroma'a özel Ctrl+Shift+K tuşlarına basında özel bir çıktı almanıza imkan vardır:

Chrome da eklenti simgesine tıkladığınızda veya kısayol tuşlarını (Ctrl+Shift+Y) kullandığınızda aşağıdaki görseldeki gibi yazdırma ekranı çıkar; burda ölçeklendirme, altüst bilgi gibi seçenekleri çıkarmanızı öneririm.

Yukardaki yazdırma ekranındaki rakamlardan gidecek olursak.

1 ile gösterilen yazdır butonu ile hazır hale gelmiş çıktınızı yazdırabilirsiniz.

2 numaralı yerde çıktınızın yüzde bazında ölçeklendirmesini yapabilirsiniz.

3 ile gösterilen yer üst bilgi ve alt bilgi kısımlarını içeriyor, sayfa alt bilgisi olursa çıktınız uzun boylu olabilir.

4 numaralı gösterilen bölge çıktınızın nihayi olarak ne durumda çıkacağının önizlemesidir.

Kısaca Chrome ile ilgili anlatacaklarım bu kadar, çıktıda karşılaştığınız problemler, aklınıza takılan genel soruları bir sayfada topladım ve elimden geldiği kadar cevapladım. Hocam ben seni çok sevdim ve eklentiyi de kılavuz sayfasını da içesine özenerek yapmışınız, sizi desteklemek istiyorum falan derseniz, whatsapp gruplarınızda sosyal medyada kılavuz sayfasının linkini paylaşın yeter.